Skip to content
  • Forum
  • SUP talk
    • SUP Tips
    • Interviews
    • SUP routes
    • Columns
  • Nieuws
  • Kalender
  • SUP pinns
    • SUP&GO
    • SUP verhuur
    • SUP Shops
  • Contact
Menu
  • Forum
  • SUP talk
    • SUP Tips
    • Interviews
    • SUP routes
    • Columns
  • Nieuws
  • Kalender
  • SUP pinns
    • SUP&GO
    • SUP verhuur
    • SUP Shops
  • Contact

Offingawier De Brekken Terherne Snekermeer

BRON: Hugo Vernhout
Deze route gaat voor een klein deel over het Prinses Margrietkanaal waar je formeel niet mag suppen. Eigenlijk is dit dus een route gevaren waarvan we afraden hem precies zo te doen.

Ronde Offingawier De Brekken Terherne Snekermeer

1 mei 2022

Ca. 22,6 kilometer

Start en Finish Offingawier Kolmarslân (bij de pont naar het Starteiland) 

Aantal ballen 0

Aantal keer klunen 1 zeker, misschien 2

LET OP !!!!! DEZE ROUTE GAAT VOOR EEN KLEIN DEEL OVER HET PRINSES MARGRIETKANAAL WAAR JE FORMEEL NIET MAG SUPPEN !!!!

Kortom ik heb vandaag een route gevaren waarvan ik eigenlijk moet afraden hem precies zo te doen. Van de ruim 22 km loopt namelijk iets meer dan 1 km over het Prinses Margrietkanaal. Ook zeilboten zonder motor mogen daar niet varen. Omdat het echter zondagmorgen vroeg was en ik, laat ik maar eerlijk zijn, bijna geobsedeerd ben door het steeds weer zoeken naar water waar ik nog niet eerder gevaren heb en ik het stuk alleen gevaren heb zonder dat er beroepsvaart voer, vond ik dat het wel kon.

Voor mensen die de rest van de route toch willen doen zijn er met enige studie van de kaart vooraf voldoende alternatieve, wel toegestane routes om het verboden stuk te vermijden.

Ik begon bij de pont naar het starteiland. Ik kon daar zo vroeg en in deze tijd van het jaar prima parkeren, maar dat zal meestal lastiger zijn. Er is echter ca. 150 meter verderop een grote parkeerplaats.

Wij zeggen thuis meestal dat het in Friesland altijd harder waait dan in de rest van Nederland. Als dat vandaag ook zo was, was er in de rest van Nederland sprake van een negatieve windkracht, want vrijwel de hele route was het windstil. Op het Snekermeer lagen de skûtsjes helemaal stil en was het water een spiegel.

Het enige dorp waar je door komt is Terherne, althans je komt door de wijk met vooral recreatie woningen volgens mij. Met en klein stukje extra suppen is het centrum echter eenvoudig te bereiken.

Na Terherne passeer je weer het Prinses Margrietkanaal. Deze keer heb ik me netjes aan de regels gehouden want inmiddels was het drukker geworden. Via de Tersoalster Sylroede kom je bij een klein sluisje uit. Ik ben er omheen gelopen, maar je kunt hem ook zelf bedienen. Net na de sluis is er een klein slootje naar links. Daar zit weer een overstappunt naar het Snekermeer. Ook daar loopt het Prinses Margrietkanaal doorheen, maar buiten de vaargeul kun en mag je suppen.

Link film: https://youtu.be/SpcVuUxt8yY

Download(s):

  •  Offingawier de Brekken Terherne Sneekermeer

Overige SUP TALK items

Bedum Groningen Niezijl

Route

21 November, 2022

Kampen Ossenzijl

Route

10 November, 2022

Hugo Vernhout

Route

31 October, 2022

Wilnis Kockengen Nieuwer ter Aa

Route

19 October, 2022

Tzum: 2 voor de reis van 1

Route

10 October, 2022

Sint Nicolaasga (Sint Nyk)

Route

24 September, 2022
Page1 Page2 Page3 Page4 Page5

SUP maatje

Spreek af met elkaar voor nog meer SUP FUN!

Powered by Weer1.com
  • SUP forum Nederland
  • SUP nieuws
  • SUP tips
  • SUP interviews
  • SUP routes
  • SUP columns
  • SUP Scholen
  • SUP winkels
  • SUP verhuur
  • Home

All content © Copyrighted & Exclusive to SUPPEN.nl

Facebook-f Instagram
Cleantalk Pixel
Contactformulier
Contactformulier